INTRO - Stavebnictví a interiér - Stavební technika - AGROjournal - iStavebníctvo.sk - Výrobek roku - Vega s.r.o.
domů časopisy knihy internet ke stažení práce u nás kontakty
Vega společnost s ručením omezeným

Vydané knihy

Tepelné záření a navrhování reflexních fólií do staveb

stavebnictvi3000.cz

Kniha „Tepelné záření a navrhování reflexních fólií do staveb“ nabízí hlubší popis šíření a sdílení tepla v uzavřených vzduchových mezerách a dutinách, kde hraje tepelné záření zásadní roli. To otevírá prostor novým a účinným řešením v oblasti tepelné techniky, stínění, vytápění a povrchových úprav, které ovlivňují spotřebu tepla a tepelnou pohodu.

Nová publikace přináší také nový pohled na tepelné záření ve stavebních mezerách a dutinách. Tradovaný učebnicový popis ho představuje jako fluidum neschopné samostatné existence, které neustále skáče mezi povrchy tuhých těles, jsouc jimi zčásti pohlcováno, ve zbylé částí odráženo. Tato představa vyvolává zkreslující a zejména podceňující tvrzení a závěry o tom, jak se záření podílí na přenosu tepelné energie nejen v mezerách, ale i v místnostech nebo ve volné krajině.

Přišlo poštou

Děkuji za milou pozornost, kterou mi Vaše nakladatelství trvale věnuje. Potěšilo mne, že se této problematice někdo věnuje a že vůbec do oblasti stavební tepelné techniky u nás vstoupil konečně někdo, kdo rozumí fyzice. Na knížku se těším. (Ing. Josef Šanda, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)


Zásady ochrany soukromí
VEGA společnost s ručením omezeným © Copyrights 1996–2017